آیتک

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

جنسیت اسم آیتک

دختر

آیتک به انگلیسی

aytak

تعداد آیتک ها در ایران

5,198

تلفظ آیتک به فارسی

آيتَک

ریشه اسم آیتک

ترکی , فارسی

تلفظ آیتک به انگلیسی

/āytak/

رنگ اسم آیتک

بنفش

ابجد اسم آیتک

431

ابجد وسیط اسم آیتک

23

ابجد صغیر اسم آیتک

8

درباره نام آیتک

آیتک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیتک دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیتک که در انگلیسی به صورت aytak نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 5,198 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیتک

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آیتک و معنی اسم آیتک

ریشه اسم آیتک

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتک ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیتک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيتَک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āytak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از ای (ماه) + تک (یگانه).
ماه تنها، ماه یگانه، ماه بی‌همتا،(به مجاز) زیبارو، آیتکین، همچون ماه بی‌همتا.

معنی اسم آیتک در ثبت احوال

(تركي ـ فارسي) ۱- ماه تنها، ماه بي همتا؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتک عدد " 431 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آگاه، بینا، از نامهای خداوند

مؤنث عفیف، پای‌بند به اصول اخلاقی، پارسا و پرهيزكار

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

بازمانده یا پنهان

ترکیب دو اسم امیر و عطا (پادشاه و بخشش)

پیروزمند، روز بیستم از هر ماه شمسی، نام دیگر سیاره مریخ، نام چند تن از پادشاهان ساساني، در شاهنامه از پهلوانان ایرانی در زمان کیخسرو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید