آنیتا

آراستگی، مهربانی، خوش‌رویی، پاک، بی‌گناه، آناهیتا، از بین برنده ناپاکی و پلیدی

جنسیت اسم آنیتا

دختر

آنیتا به انگلیسی

anita

تعداد آنیتا ها در ایران

58,834

تلفظ آنیتا به فارسی

آنيتا

ریشه اسم آنیتا

فارسی , اوستایی

تلفظ آنیتا به انگلیسی

/ānitā/

رنگ اسم آنیتا

نارنجی

ابجد اسم آنیتا

462

ابجد وسیط اسم آنیتا

18

ابجد صغیر اسم آنیتا

12

درباره نام آنیتا

آنیتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آنیتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آنیتا که در انگلیسی به صورت anita نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 58,834 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آنیتا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آنیتا و معنی اسم آنیتا

ریشه اسم آنیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آنیتا فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ آنیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آنيتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ānitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آنیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آنیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آنیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آنیتا در واژه‌نامه آزاد :
آﻧﯿﺘﺎ، آﻧﺎﻫﯿﺘﺎ، ازﺑﯿﻦ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﻧﺎﭘﺎﮐﯽ و ﭘﻠﯿﺪﻯ، ﻧﺎﻡ اﯾﺰد آﺏ ﮐﻪ در اوﺳﺘﺎ ﺑﻪ ﺻﻮرﺕ دوﺷﯿﺰﻩ‌اﻯ ﺑﺴﯿﺎر زﯾﺒﺎ و ﺑﻠﻨﺪ ﺑﺎﻻ ﺗﻮﺻﯿﻒ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ.پری رقصان بر روی آب، الهه آب.
معنی اسم آنیتا در ثبت احوال

آراستگي، مهرباني، خوش‌رويي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آنیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آنیتا عدد " 462 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آنیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آنیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آنیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آنیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

نام مادر امام رضا (ع)، از القاب حضرت فاطمه (س)، نام گیاهی خوشبو

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

شفاف، صاف، گوارا

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

نوعی جاندار دریایی، مروارید

بهترین نام، بالاترین نام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید