آلیا

الیاس، مجازا زیباروی و بلند مرتبه

جنسیت اسم آلیا

پسر

آلیا به انگلیسی

aliya

تعداد آلیا ها در ایران

11,597

تلفظ آلیا به فارسی

آلیا

ریشه اسم آلیا

عبری

تلفظ آلیا به انگلیسی

/aliya/

رنگ اسم آلیا

بنفش

ابجد اسم آلیا

42

ابجد وسیط اسم آلیا

18

ابجد صغیر اسم آلیا

6

درباره نام آلیا

آلیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آلیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آلیا که در انگلیسی به صورت aliya نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 11,597 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آلیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آلیا و معنی اسم آلیا

ریشه اسم آلیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آلیا عبری می باشد و تلفظ آلیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آلیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aliya/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آلیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آلیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آلیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

الیاس، منسوب به سرخی و خورشید، مجازا زیباروی و بلند مرتبه

معنی اسم آلیا در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم آلیا معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام آلیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آلیا عدد " 42 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آلیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آلیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آلیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آلیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

محبوب، دانا

شگفت انگیز، عالی، فوق العاده، فتنه، آشوب

زیبا و آراسته

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

پرچین، حصار، دیواره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید