آفریده

مخلوق، بشر، انسان، آدمی

جنسیت اسم آفریده

دختر

آفریده به انگلیسی

afaride

تعداد آفریده ها در ایران

1,380

تلفظ آفریده به فارسی

آفريده

ریشه اسم آفریده

فارسی

تلفظ آفریده به انگلیسی

/āfaride/

رنگ اسم آفریده

زرد

ابجد اسم آفریده

300

ابجد وسیط اسم آفریده

36

ابجد صغیر اسم آفریده

21

درباره نام آفریده

آفریده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آفریده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آفریده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,380 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آفریده

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آفریده و معنی اسم آفریده

ریشه اسم آفریده

همانطور که گفتیم ریشه اسم آفریده فارسی می باشد و تلفظ آفریده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آفريده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āfaride/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آفریده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آفریده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آفریده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آفریده در فرهنگ فارسی عمید :
خلق‌شده، مخلوق، کسی که از نیستی به هستی آمده.

معنی اسم آفریده در فرهنگ فارسی معین :
مخلوق، خلق شده .
معنی اسم آفریده در فرهنگ فارسی :
مخلوق خلق شده از نیستی هست گردیده .

معنی اسم آفریده در ثبت احوال

1- مخلوق، خلق شده، از نيستي هست گرديده؛ 2- بشر، انسان، آدمي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آفریده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آفریده عدد " 300 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آفریده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آفریده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آفریده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آفریده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهشت، باغ، بستان

زنی كه چشمانی درشت و زيبا داشته باشد

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

خندان، نام پسر حضرت ابراهيم (ع) و ساره (سارا) از جمله پيامبران بني اسرائيل

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

هدایت یافتن، رستگاری

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید