آشور

گوشه ای در دستگاه های ماهور، نوا و راست پنجگاه، رب النوع مورد پرستش مردم کشور آشور

جنسیت اسم آشور

پسر

آشور به انگلیسی

ashur

تعداد آشور ها در ایران

1,338

تلفظ آشور به فارسی

آشور

ریشه اسم آشور

فارسی

تلفظ آشور به انگلیسی

/āšur/

رنگ اسم آشور

آبی

ابجد اسم آشور

507

ابجد وسیط اسم آشور

15

ابجد صغیر اسم آشور

12

درباره نام آشور

آشور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آشور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آشور، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,338 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آشور

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آشور و معنی اسم آشور

ریشه اسم آشور

همانطور که گفتیم ریشه اسم آشور فارسی می باشد و تلفظ آشور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آشور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āšur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آشور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آشور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آشور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آشور در فرهنگ فارسی معین:
گوشه ای است در دستگاه راست ماهور و دستگاه راست پنجگاه.


معنی اسم آشور در ثبت احوال

۱- (در قديم) آشوردن؛ ۲- (در موسيقي ايراني) گوشه‌اي در دستگاه‌هاي ماهور، نوا و راست پنجگاه؛ ۳- (اَعلام) ۱) نام پسر دومِ سام پسر نوح؛ ۲) (در قديم)(= آسور) رب‌النوع مورد پرستش مردم كشور آشور؛ ۳) آسور يا آشور نام سرزمينِ تمدن آشور.

حروف ابجد و طالع بینی نام آشور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آشور عدد " 507 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آشور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آشور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آشور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آشور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم طاها و حسین (نام پیامبر اسلام و نیکو)

نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم سام و راد (آتش و جوانمرد)

ترکیب دو اسم محمد و اسلام ( ستوده و فرمان بردن )

زینت پدر، نام درختی خوشبو و زیبا، نام خواهر امام حسین (ع)

نام کوهی در حجاز

آرتین

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید