آسیه

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

جنسیت اسم آسیه

دختر

آسیه به انگلیسی

asiye

تعداد آسیه ها در ایران

233,824

تلفظ آسیه به فارسی

آسيه

ریشه اسم آسیه

عربی

تلفظ آسیه به انگلیسی

/āsiye/

رنگ اسم آسیه

زرد

ابجد اسم آسیه

76

ابجد وسیط اسم آسیه

16

ابجد صغیر اسم آسیه

13

درباره نام آسیه

آسیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آسیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آسیه که در انگلیسی به صورت asiye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 233,824 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آسیه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آسیه و معنی اسم آسیه

ریشه اسم آسیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسیه عربی می باشد و تلفظ آسیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آسیه در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث آسی. حزینه. زنی اندوهگین. ساریه. اسطوانه. دعامه. دیرک. خاتنه. آلت ختنه کردن.

اندوهگین، استوانه، ستون، (در اعلام) نام زن فرعون معاصر با موسی (ع) که در روایات اسلامی زنی صالح و متقی و نیکوکار معرفی شده است که موسی (ع) را از نیل گرفت و پنهانی از فرعون از او مراقبت کرد، زن اندوهگین، نام کوهی در استان فارس.

معنی اسم آسیه در ثبت احوال

(مؤنث أسِيَ، أسَيً) ۱- اندوهگين؛ ۲- استوانه، ستون؛ ۳- (اَعلام) نام زن فرعون [رامسس دوم ۱۳۰۴- ۱۲۳۷ پیش از میلاد] معاصر با موسي (ع) كه در روايات اسلامي زني صالح و متقي و نيكوكار معرفي شده است، و به حضرت موسی (ع) ایمان آورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسیه عدد " 76 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کامل

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی

سعادت، فرخنده، مبارک

ترکیب دو اسم فاطمه و کوثر (رانده شده از آتش و خیر فراوان)

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

داننده، آگاه، عالم، دانشمند، از نام‌های پروردگار

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران