آسوده

راحت و آرام

جنسیت اسم آسوده

دختر

آسوده به انگلیسی

asudeh

تعداد آسوده ها در ایران

993

تلفظ آسوده به فارسی

آسوده

ریشه اسم آسوده

فارسی

تلفظ آسوده به انگلیسی

/āsude/

رنگ اسم آسوده

صورتی

ابجد اسم آسوده

76

ابجد وسیط اسم آسوده

16

ابجد صغیر اسم آسوده

22

درباره نام آسوده

آسوده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آسوده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آسوده که در انگلیسی به صورت asudeh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 993 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آسوده

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آسوده و معنی اسم آسوده

ریشه اسم آسوده

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسوده فارسی می باشد و تلفظ آسوده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسوده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsude/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسوده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسوده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسوده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آسوده در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آرام، آرام‌گرفته.
۲. فارغ، آسایش‌ یافته، دارای آسایش، آن‌که د ر حال استراحت است، بی‌درد، بی‌غم، نگه‌داری‌ شده، حفظ‌ شده، محفوظ، درامان.


معنی اسم آسوده در فرهنگ فارسی:
۱. استراحت یافته راحت کرده ۲. آرام گرفته ساکن ۳. فارغ فراغ یافته ۴. خوش مسرور ۵. دور جدا ۶. ماندگی گرفته رفع خستگی کرده ۷. بی رنج بی تعب ۸. بهره مند محفوظ ۹. مدفون آرام گرفته در قبر .

معنی اسم آسوده در ثبت احوال

(صفت فاعلي از آسودن) استراحت يافته، راحت كرده، آرام گرفته، ساكن، فارغ، خوش، مسرور، بي‌رنج.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسوده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسوده عدد " 76 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسوده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسوده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسوده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسوده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و دانیال (ستوده و قضاوت خدا)

ترکیب دو اسم کیا و راد (پادشاه و جوانمرد)

دارای نقش ، نقش‌دار

بانوی ایرانی، مهتاب

مقدس

پهلوان مشهور، همسر نرسی پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید