آسانا

دختر زیبا

جنسیت اسم آسانا

دختر

آسانا به انگلیسی

asana

تعداد آسانا ها در ایران

1,344

تلفظ آسانا به فارسی

آسانا

ریشه اسم آسانا

فارسی

تلفظ آسانا به انگلیسی

/āsānā/

رنگ اسم آسانا

صورتی

ابجد اسم آسانا

113

ابجد وسیط اسم آسانا

5

ابجد صغیر اسم آسانا

14

درباره نام آسانا

آسانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آسانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آسانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,344 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آسانا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آسانا و معنی اسم آسانا

ریشه اسم آسانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسانا فارسی می باشد و تلفظ آسانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر با اصل و نسب و زیبا

معنی اسم آسانا در ثبت احوال

دختر زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسانا عدد " 113 " و ابجد وسیط " 5 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

زیبا، آراسته، مزین

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

(به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

شمشير تيز و محكم

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید