آزیتا

آزاده و رها، شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی

جنسیت اسم آزیتا

دختر

آزیتا به انگلیسی

azita

تعداد آزیتا ها در ایران

83,772

تلفظ آزیتا به فارسی

آزیتا

ریشه اسم آزیتا

فارسی

تلفظ آزیتا به انگلیسی

/āzitā/

رنگ اسم آزیتا

آبی

ابجد اسم آزیتا

419

ابجد وسیط اسم آزیتا

23

ابجد صغیر اسم آزیتا

14

درباره نام آزیتا

آزیتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آزیتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آزیتا که در انگلیسی به صورت azita نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 83,772 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آزیتا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آزیتا و معنی اسم آزیتا

ریشه اسم آزیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آزیتا فارسی می باشد و تلفظ آزیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آزیتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āzitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آزیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آزیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آزیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آزیتا در واژه‌نامه آزاد :
آزاده، آفتاب روشن

آزیتا یعنی الهه ی آتش، آزاده و رها، یک نام کاملا اصیل و پارسی؛ شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی بو ده.

معنی اسم آزیتا در ثبت احوال

۱- سوزن کاری کردن؛ ۲- نقش زدن با قلم بر روی اشیا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آزیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آزیتا عدد " 419 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آزیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آزیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آزیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آزیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و محمد (بلندقدر و ستوده)

داراي ناز و غمزه و كرشمه‌ي خوب، خوش و موزون

دارای نیروی راستی

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

دختر كيوان

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

ترکیب دو اسم محمد و پاشا ( ستوده و بزرگ )

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران