آرین مهر

ترکیب دو اسم آرین و مهر (آریایی و محبت)

جنسیت اسم آرین مهر

پسر

آرین مهر به انگلیسی

ariyan mehr

تعداد آرین مهر ها در ایران

669

تلفظ آرین مهر به فارسی

آرين‌مِهر

ریشه اسم آرین مهر

فارسی

تلفظ آرین مهر به انگلیسی

/āriyan mehr/

رنگ اسم آرین مهر

نارنجی

ابجد اسم آرین مهر

506

ابجد وسیط اسم آرین مهر

38

ابجد صغیر اسم آرین مهر

20

درباره نام آرین مهر

آرین مهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرین مهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرین مهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 669 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرین مهر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آرین مهر و معنی اسم آرین مهر

ریشه اسم آرین مهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرین مهر فارسی می باشد و تلفظ آرین مهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرين‌مِهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriyan mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرین مهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرین مهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرین مهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم آرین و مهر:
آرین: آریایی، آزاده، نجیب
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم آرین مهر در ثبت احوال

(آرين = آريائي + مهر= محبت، دوستي، خورشيد، آفتاب) ۱- مهر آريائي؛ ۲- خورشيد آريايي، فروغ و روشنايي آريائيان؛ ۳- مظهر محبت و دوستي آريائيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرین مهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرین مهر عدد " 506 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرین مهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرین مهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرین مهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرین مهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

(به مجاز) آنچه به وسيله‌ی آن كسی را گرفتار می‌كنند، (به مجاز) گيسو

دوستی، همدمی

رهنده، رهاشونده

درخشان، روشن

کوشا، تلاش‌گر

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید