آریانه

زن آریایی

جنسیت اسم آریانه

دختر

آریانه به انگلیسی

ariyane

تعداد آریانه ها در ایران

549

تلفظ آریانه به فارسی

آريانه

ریشه اسم آریانه

فارسی

تلفظ آریانه به انگلیسی

/āriyāne/

رنگ اسم آریانه

صورتی

ابجد اسم آریانه

267

ابجد وسیط اسم آریانه

27

ابجد صغیر اسم آریانه

15

درباره نام آریانه

آریانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آریانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آریانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 549 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آریانه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آریانه و معنی اسم آریانه

ریشه اسم آریانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریانه فارسی می باشد و تلفظ آریانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriyāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آریایی ها، زن آریایی

معنی اسم آریانه در ثبت احوال

نام ايران به شكل كهن كه «ايريانه» و «آريانه» (يعني آريايي‌ها) ناميده مي‌شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریانه عدد " 267 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

روشنی خدا

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

رنگارنگ، روشن و آشکار

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

به وجود آورنده دوستی و مهر

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

نور خورشید، روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید