آریابد

رئیس قوم آریایی

جنسیت اسم آریابد

پسر

آریابد به انگلیسی

ariyabod

تعداد آریابد ها در ایران

513

تلفظ آریابد به فارسی

آريابُد

ریشه اسم آریابد

فارسی

تلفظ آریابد به انگلیسی

/āriyābod/

رنگ اسم آریابد

قرمز

ابجد اسم آریابد

218

ابجد وسیط اسم آریابد

26

ابجد صغیر اسم آریابد

11

درباره نام آریابد

آریابد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آریابد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آریابد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 513 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آریابد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آریابد و معنی اسم آریابد

ریشه اسم آریابد

همانطور که گفتیم ریشه اسم آریابد فارسی می باشد و تلفظ آریابد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آريابُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āriyābod/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آریابد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آریابد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آریابد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهتر و بزرگ قوم آریائی، رئیس قوم آریایی، نگهبان نژاد آریا.

معنی اسم آریابد در ثبت احوال

(آريا + بُد/-bod/ (پسوند محافظ يا مسئول))، مهتر و بزرگ قوم آريائي، رئيس قوم آريايي، نگهبان نژاد آريا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آریابد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آریابد عدد " 218 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آریابد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آریابد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آریابد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آریابد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرم و لطیف چون پر

پشتيبان، حامی

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

قند، شکر

ترکیب دو اسم نگین و زهرا (گوهر و نیکو)

نام سه ستاره به شکل مثلث

بمان برایم، نام شخصیتی در شعر نیما یوشیج

آزاده و رها، شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید