آراکو

بلندترین نقطه کوه

جنسیت اسم آراکو

پسر

آراکو به انگلیسی

arako

تعداد آراکو ها در ایران

17,824

تلفظ آراکو به فارسی

آراکو

ریشه اسم آراکو

کردی

تلفظ آراکو به انگلیسی

/arako/

رنگ اسم آراکو

بنفش

ابجد اسم آراکو

228

ابجد وسیط اسم آراکو

24

ابجد صغیر اسم آراکو

12

درباره نام آراکو

آراکو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آراکو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آراکو، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 17,824 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آراکو

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آراکو و معنی اسم آراکو

ریشه اسم آراکو

همانطور که گفتیم ریشه اسم آراکو کردی می باشد و تلفظ آراکو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آراکو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arako/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آراکو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آراکو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آراکو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بلندترین نقطه کوه

معنی اسم آراکو در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم آراکو معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام آراکو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آراکو عدد " 228 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آراکو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آراکو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آراکو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آراکو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رسول خدا، از القاب پیغمبر اکرم (ص) .

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

آنچه که انسان در خواب ببیند، آرزوهای شیرین، روینده

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

زیبا چون گل و پری، گل رويی چون فرشته

نام ستاره‌ای پر نور و درخشان، نام دختر یکی از یاران معروف پیامبر اسلام (ص)

جوانمردی، مردانگی

ترکیب دو اسم نصر و الله (یاری و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید