آذین دخت

دختری که وجودش موجب آرایش و ارج بستگانش است

جنسیت اسم آذین دخت

دختر

آذین دخت به انگلیسی

azar dokht

تعداد آذین دخت ها در ایران

339

تلفظ آذین دخت به فارسی

آذين دخت

ریشه اسم آذین دخت

فارسی

تلفظ آذین دخت به انگلیسی

/ā.-doxt/

رنگ اسم آذین دخت

نارنجی

ابجد اسم آذین دخت

1765

ابجد وسیط اسم آذین دخت

25

ابجد صغیر اسم آذین دخت

28

درباره نام آذین دخت

آذین دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آذین دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آذین دخت که در انگلیسی به صورت azar dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 339 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آذین دخت

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آذین دخت و معنی اسم آذین دخت

ریشه اسم آذین دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم آذین دخت فارسی می باشد و تلفظ آذین دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آذين دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ā.-doxt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آذین دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آذین دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آذین دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زینت دختران، کنایه از دختر شایسته و زیبا است، دختری که وجودش موجب آرایش و ارج بستگانش است.

معنی اسم آذین دخت در ثبت احوال

(آذين + دخت = دختر) 1- زيب و زينت دختران؛ 2-كنايه از دختر شايسته و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آذین دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آذین دخت عدد " 1765 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آذین دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آذین دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آذین دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آذین دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی و فروغ ماه، ماهشید، پرتو ماه

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

قسم، اقرار، اعتراف

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

ترکیب دو اسم محمد و ظاهر (ستوده و آشکار)

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

پیروز، برنده، غالب، فاتح

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید