آتنا

مظهر اندیشه، هنر و دانش، عطا کن ما را

جنسیت اسم آتنا

دختر

آتنا به انگلیسی

atena

تعداد آتنا ها در ایران

237,582

تلفظ آتنا به فارسی

آتنا

ریشه اسم آتنا

عربی , یونانی

تلفظ آتنا به انگلیسی

/ātenā/

رنگ اسم آتنا

صورتی

ابجد اسم آتنا

452

ابجد وسیط اسم آتنا

8

ابجد صغیر اسم آتنا

11

درباره نام آتنا

آتنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آتنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آتنا که در انگلیسی به صورت atena نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 237,582 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آتنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آتنا و معنی اسم آتنا

ریشه اسم آتنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتنا عربی , یونانی می باشد و تلفظ آتنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آتنا در فرهنگ فارسی :
ربه النوع یونانی مظهر اندیشه هنرها دانش‌ها وصنعت دختر زئوس الهه ایست که اسم خود را به شهر آتن داده. وی مشابه مینرو رومیان است او با سلاح کامل از مغز پدر خود بیرون آمده.

(اساطیر یونان) آتنه؛ ربه النوع یونانی، مظهر اندیشه و خرد، هنر و ادبیات، صنایع دستی، کشاورزی و جنگ دفاعی است. آتنا، دختر زئوس، الهۀ نگهبان آتن است و اسم خود را به شهر آتن داده است. وی همتای مینِروا (Minerva) در اساطیر روم باستان است.
الهه زیبایی و خرد.

قرار دادن، عطا کردن.

(عربی) از واژه‌های قرآنی در سوره بقره، آل‌عمران و کهف به معنای عطا کن به ما، ببخش به ما.

معنی اسم آتنا در ثبت احوال

۱- از واژه‌هاي قرآني در سوره بقره، آل‌عمران و كهف به معناي عطا كن به ما، ببخش به ما؛ ۲- (اَعلام) (در يونان باستان) آتنا رب النوع يوناني مظهر انديشه، هنرها، دانش‌ها و صنعت، دختر زئوس و الهه‌اي است كه اسم خود را به شهر «آتن» داده.

حروف ابجد و طالع بینی نام آتنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتنا عدد " 452 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

بزرگی، جلال، شوکت

بهبودی

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

بانوی زیباروی، دختر نیکو

حاکم، قاضی، داور

آرامش، وقار، طمانینه، نام دختر امام حسین (ع)

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران