آتمین

اسب سوار

جنسیت اسم آتمین

پسر

آتمین به انگلیسی

atmin

تعداد آتمین ها در ایران

432

تلفظ آتمین به فارسی

آتمين

ریشه اسم آتمین

ترکی

تلفظ آتمین به انگلیسی

/ātmin/

رنگ اسم آتمین

آبی

ابجد اسم آتمین

501

ابجد وسیط اسم آتمین

21

ابجد صغیر اسم آتمین

15

درباره نام آتمین

آتمین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آتمین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آتمین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 432 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آتمین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آتمین و معنی اسم آتمین

ریشه اسم آتمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتمین ترکی می باشد و تلفظ آتمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātmin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسب سوار

معنی اسم آتمین در ثبت احوال

(به مجاز) اسب‌سوار؛ [البته در برخي از گويش‌هاي زبان تركي مفهوم اسب سوار را به ذهن متبادر مي‌كند گو اينكه معناي اصلي آن «اسب سوار شو» است].

حروف ابجد و طالع بینی نام آتمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتمین عدد " 501 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سزاوار، درخور، شایسته

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

سنگ سرمه، بلوط دریایی

مانند بهشت، زیبارو

شير، دلاور

دارای شکوه و عظمتی چون خورشید

آزادی، آزادگی، آزاد مردی

ترکیب دو اسم محمد و کمال (ستوده و نهایت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید