آترا

آذر، آتش، نام یکی از ماههای پاییز

جنسیت اسم آترا

دختر

آترا به انگلیسی

atra

تعداد آترا ها در ایران

780

تلفظ آترا به فارسی

آترا

ریشه اسم آترا

فارسی

تلفظ آترا به انگلیسی

/ātrā/

رنگ اسم آترا

زرد

ابجد اسم آترا

602

ابجد وسیط اسم آترا

14

ابجد صغیر اسم آترا

8

درباره نام آترا

آترا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آترا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آترا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 780 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آترا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آترا و معنی اسم آترا

ریشه اسم آترا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آترا فارسی می باشد و تلفظ آترا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آترا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آترا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آترا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آترا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آتشین، آذرین، (به مجاز) سرخ رو و زیبا، آذر، آتش، نام یکی از ماههای پاییز

معنی اسم آترا در ثبت احوال

۱- آتشين، آذرين؛ ۲- (به مجاز) سرخ‌رو و زيبا؛ ۳- (اَعلام) (در میتولوژی یونان) آترا دختر پیته، Pithe نواده‌ي پله‌ويس،Pelevis و مادر تزه است.
بیشتر شهرت آترا از موجودیت شگفت انگیز تزه و قهرمانی‌هاي او سرچشمه می‌گیرد که سوژه‌ي بسیاری از فیلم‌ها و داستان‌ها نیز ش ده است چنان که گفته‌اند آترا پس از سقوط تزه از کوه که به مرگ او انجامید از فشار اندوه و ناراحتی درگذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام آترا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آترا عدد " 602 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آترا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آترا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آترا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آترا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آزاده، نجيب

درس خوانده، پیامبری که نام او دو بار در قرآن آمده

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

روشنایی، روشن

گرامی دارنده، عزیز کننده، ستوده شده، گرامی، ارجمند، بزرگوار

زیبا و لطیف و خوشایند

رسول خدا، از القاب پیغمبر اکرم (ص) .

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید