یزدان مهر

ترکیب دو اسم یزدان و مهر (خداوند و محبت)

جنسیت اسم یزدان مهر

پسر

یزدان مهر به انگلیسی

yazdan-mehr

تعداد یزدان مهر ها در ایران

381

تلفظ یزدان مهر به فارسی

يزدان‌مهر

ریشه اسم یزدان مهر

فارسی

تلفظ یزدان مهر به انگلیسی

/y.-mehr/

رنگ اسم یزدان مهر

نیلی

ابجد اسم یزدان مهر

317

ابجد وسیط اسم یزدان مهر

41

ابجد صغیر اسم یزدان مهر

29

درباره نام یزدان مهر

یزدان مهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یزدان مهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یزدان مهر که در انگلیسی به صورت yazdan-mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 381 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یزدان مهر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم یزدان مهر و معنی اسم یزدان مهر

ریشه اسم یزدان مهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم یزدان مهر فارسی می باشد و تلفظ یزدان مهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يزدان‌مهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /y.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یزدان مهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یزدان مهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یزدان مهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم یزدان و مهر:
یزدان: خداوند، ایزد
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم یزدان مهر در ثبت احوال

مهرِ خدايي، نشانه‌ي مهر و محبت ايزدي.

حروف ابجد و طالع بینی نام یزدان مهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یزدان مهر عدد " 317 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یزدان مهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یزدان مهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یزدان مهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یزدان مهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

نامدار، مشهور، بزرگ زاده، بزرگ منش

روشن، آشکار، نمایان

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید