یاسینا

منسوب به یاسین

جنسیت اسم یاسینا

دختر

یاسینا به انگلیسی

yasina

تعداد یاسینا ها در ایران

1,228

تلفظ یاسینا به فارسی

ياسينا

ریشه اسم یاسینا

فارسی , عربی

تلفظ یاسینا به انگلیسی

/yāsinā/

رنگ اسم یاسینا

آبی

ابجد اسم یاسینا

132

ابجد وسیط اسم یاسینا

24

ابجد صغیر اسم یاسینا

15

درباره نام یاسینا

یاسینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یاسینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یاسینا که در انگلیسی به صورت yasina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,228 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یاسینا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم یاسینا و معنی اسم یاسینا

ریشه اسم یاسینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ یاسینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāsinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به یاسین
یاسین: نام سی و ششمین سوره قرآن مجید، از اسامی حضرت رسول (ص)

منسوب به یاسین، نسبت داده شده به یاسین؛ این اسم ریشه عربی فارسی دارد، یاسین (عربی) + الف (فارسی). یاسین نام یکی از سوره های قرآن که به قلب قرآن نیز معروف است یس (یاسین) از رموز قرآن است که تنها خدا و حضرت محمد(ص) از آن آگاهند + الف:حرف نسبت است یاسین نامی است برای پسران اما یاسینا نامی دخترانه میباشد.

معنی اسم یاسینا در ثبت احوال

(یاسین + ا (پسوند نسبت)) منسوب به یاسین، یاسین.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسینا عدد " 132 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاسینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاور و مددکار دین

مهربان، دلسوز

بلندترین نقطه کوه

زنده كننده و حيات بخش دين

بنده یا پادشاه خداوند، نام دو تن از پادشاهان سامانی

جمع عابد، پرستنده ، پرستش کننده خدا

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

راست و درست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید