گوهر ناز

دارای غمزه و كرشمه

جنسیت اسم گوهر ناز

دختر

گوهر ناز به انگلیسی

gowhar-naz

تعداد گوهر ناز ها در ایران

522

تلفظ گوهر ناز به فارسی

گوهرناز

ریشه اسم گوهر ناز

فارسی

تلفظ گوهر ناز به انگلیسی

/g.-nāz/

رنگ اسم گوهر ناز

صورتی

ابجد اسم گوهر ناز

289

ابجد وسیط اسم گوهر ناز

37

ابجد صغیر اسم گوهر ناز

28

درباره نام گوهر ناز

گوهر ناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گوهر ناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گوهر ناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 522 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گوهر ناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم گوهر ناز و معنی اسم گوهر ناز

ریشه اسم گوهر ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم گوهر ناز فارسی می باشد و تلفظ گوهر ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گوهرناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /g.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گوهر ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گوهر ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گوهر ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. ویژگی شخصی که در نهاد و سرشت او ناز و غمزه هست
۲. شخص ارزشمند، والا و نفیس که قشنگ و زیباست

معنی اسم گوهر ناز در ثبت احوال

[گوهر = (به مجاز) نهاد و سرشت، هر شخص يا چيز والا و نفيس+ ناز = كرشمه، غمزه، قشنگ، زيبا] 1- ويژگي شخصي كه در نهاد و سرشت او ناز و غمزه هست؛ 2- شخص (زن) ارزشمند، والا و نفيس كه قشنگ و زيباست.

حروف ابجد و طالع بینی نام گوهر ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گوهر ناز عدد " 289 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گوهر ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گوهر ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گوهر ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گوهر ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خطاب به کسی که مانند جان عزیز باشد، ای جان، ای عزیز

شبان، چوپان

دوستدار

ترکیب دو اسم محمد و پیمان (ستوده و قرارداد)

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

جاویدان، نگهدارنده عشق، نگهبان مهر

تصدیق کننده، گواهی دهنده راستی

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید