گلپاره

تکه گل، قطعه گل، زیبا و باطراوت

جنسیت اسم گلپاره

دختر

گلپاره به انگلیسی

gol pare

تعداد گلپاره ها در ایران

1,479

تلفظ گلپاره به فارسی

گلپاره

ریشه اسم گلپاره

عربی

تلفظ گلپاره به انگلیسی

/gol pāre/

رنگ اسم گلپاره

قرمز

ابجد اسم گلپاره

258

ابجد وسیط اسم گلپاره

32

ابجد صغیر اسم گلپاره

17

درباره نام گلپاره

گلپاره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلپاره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلپاره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,479 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلپاره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم گلپاره و معنی اسم گلپاره

ریشه اسم گلپاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلپاره عربی می باشد و تلفظ گلپاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلپاره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol pāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلپاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلپاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلپاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلپاره در ثبت احوال

(گل+ پاره = جزء پسين بعضي كلمه‌هاي مركب به معني «قطعه» و «تكه»)، 1- قطعه‌ي گل، تكه‌ي گل؛ 2- (به مجاز) زيبا و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلپاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلپاره عدد " 258 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلپاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلپاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلپاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلپاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادمانی، شادی، خوش و خرم

ديدار، ملاقات، چهره‌، صورت

ترکیب دو اسم محمد و داوود (ستوده و محبوب)

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

هراس، بیم، فرصت و زمان پرداختن به كاری، فراغت و آسایش، توجه و التفات

نام یکی از پیغمبران باستانی ایران

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

دختر خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید