گلشید

درخشان، روشن

جنسیت اسم گلشید

دختر

گلشید به انگلیسی

gol shid

تعداد گلشید ها در ایران

1,432

تلفظ گلشید به فارسی

گلشيد

ریشه اسم گلشید

فارسی

تلفظ گلشید به انگلیسی

/gol šid/

رنگ اسم گلشید

نارنجی

ابجد اسم گلشید

364

ابجد وسیط اسم گلشید

28

ابجد صغیر اسم گلشید

13

درباره نام گلشید

گلشید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گلشید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گلشید، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,432 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گلشید

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم گلشید و معنی اسم گلشید

ریشه اسم گلشید

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلشید فارسی می باشد و تلفظ گلشید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلشيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol šid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلشید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلشید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلشید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلشید در ثبت احوال

(گل + شيد = درخشان، روشن، خورشيد)، 1- گلِ درخشان؛ 2- گلِ خورشيد (آفتاب)؛ 3- (به مجاز) زيبا و درخشان.
+ ن.ك.
گلمهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلشید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلشید عدد " 364 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلشید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلشید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلشید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلشید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

شاهزاده، از نسل شاه

شيرين، خوشايند

آب و هر آن چه که، گلو را تر کند

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

تفأل، فال نیک، دعای خیر

دل، قلب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید