گلشکر

(به مجاز) لب گلگون معشوق، گل زيبارو

جنسیت اسم گلشکر

دختر

گلشکر به انگلیسی

gol shekar

تعداد گلشکر ها در ایران

2,274

تلفظ گلشکر به فارسی

گلشکر

ریشه اسم گلشکر

فارسی

تلفظ گلشکر به انگلیسی

/gol še(a)kar/

رنگ اسم گلشکر

نیلی

ابجد اسم گلشکر

570

ابجد وسیط اسم گلشکر

30

ابجد صغیر اسم گلشکر

12

درباره نام گلشکر

گلشکر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلشکر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلشکر که در انگلیسی به صورت gol shekar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,274 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلشکر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم گلشکر و معنی اسم گلشکر

ریشه اسم گلشکر

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلشکر فارسی می باشد و تلفظ گلشکر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلشکر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol še(a)kar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلشکر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلشکر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلشکر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلشکر در فرهنگ فارسی معین :
معجونی از برگ گل سرخ و شکر یا قند که برای تقویت معده به کار می بردند.

معنی اسم گلشکر در فرهنگ فارسی :
معجونی که از برگ گل گلاب و شکر یا قند درست میکنند و آنرا گل قند هم میگویند.

معنی اسم گلشکر در ثبت احوال

[گل + شكر= (در قديم) (به مجاز) لب معشوق، زيبارو]، لب گلگون معشوق، گلِ زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلشکر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلشکر عدد " 570 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلشکر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلشکر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلشکر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلشکر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهربان

منسوب به سایه

پرتو و نور ماه، ماهتاب

شبانگاه، نام نوایی در موسیقی، نام معشوق قیس ابن ملَوَّح عامری ملقب به مجنون

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

خاک

یاد ایل

افتاده، متواضع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید