گلباران

گل ریزان، گل پاشان

جنسیت اسم گلباران

دختر

گلباران به انگلیسی

gol baran

تعداد گلباران ها در ایران

1,581

تلفظ گلباران به فارسی

گلباران

ریشه اسم گلباران

فارسی

تلفظ گلباران به انگلیسی

/gol bārān/

رنگ اسم گلباران

زرد

ابجد اسم گلباران

304

ابجد وسیط اسم گلباران

28

ابجد صغیر اسم گلباران

16

درباره نام گلباران

گلباران یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گلباران دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گلباران که در انگلیسی به صورت gol baran نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,581 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گلباران

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم گلباران و معنی اسم گلباران

ریشه اسم گلباران

همانطور که گفتیم ریشه اسم گلباران فارسی می باشد و تلفظ گلباران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گلباران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol bārān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گلباران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گلباران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گلباران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گلباران در فرهنگ فارسی عمید :
عمل ریختن و افشاندن گل بر سر کسی یا چیزی.


معنی اسم گلباران در ثبت احوال

1- گل ريزان، گل پاشان، ريختن و پاشيدن گل؛ 2- ريختن گلِ فراوان بر سر كسي يا جايي معمولاً به قصد تمجيد و بزرگ داشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام گلباران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گلباران عدد " 304 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گلباران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گلباران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گلباران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گلباران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دانا، در آیین زرتشتی به خدا اطلاق می گردد

ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

بهار، نام دو ماه از سال قمری

مايه‌ي افتخار جهان

بی باك و شجاع

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

مازیار، نام پدر علی اهوازی که توفیق ملاقات با امام زمان (عج) را به دست آورد

با شرم و حیا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید