گرشاسب

دارنده اسب لاغر، نام جهان پهلوان ایرانی

جنسیت اسم گرشاسب

پسر

گرشاسب به انگلیسی

garshasb

تعداد گرشاسب ها در ایران

782

تلفظ گرشاسب به فارسی

گَرشاسب

ریشه اسم گرشاسب

فارسی

تلفظ گرشاسب به انگلیسی

/garšāsb/

رنگ اسم گرشاسب

آبی

ابجد اسم گرشاسب

583

ابجد وسیط اسم گرشاسب

19

ابجد صغیر اسم گرشاسب

16

درباره نام گرشاسب

گرشاسب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گرشاسب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گرشاسب، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 782 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گرشاسب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم گرشاسب و معنی اسم گرشاسب

ریشه اسم گرشاسب

همانطور که گفتیم ریشه اسم گرشاسب فارسی می باشد و تلفظ گرشاسب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گَرشاسب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /garšāsb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گرشاسب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گرشاسب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گرشاسب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گرشاسب در لغت نامه دهخدا:
نام یکی از اجداد رستم زال است و او پسر اترد باشد که از نبائر جمشید است، آخرین پادشاه پیشدادیان است، در شاهنامه نام برده شده و او پسر زو (زاب) و دهمین پادشاه پیشدادی بوده و نه سال پادشاهی کرد.

معنی اسم گرشاسب در ثبت احوال

(= كرشاسپ و گرشاشپ) ۱- به معني دارنده‌ي اسب لاغر؛ ۲- (اَعلام) ۱) (در شاهنامه) از پهلوانان ايراني سپاه منوچهر در جنگ با سلم و تور و خزانه دار منوچهر.
گرشاسبنامه سرگذشت اوست.
۲) آخرین شاه از سلسله‌ي پیشدادیان و پسر زو كه نه سال پادشاهي كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام گرشاسب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گرشاسب عدد " 583 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گرشاسب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گرشاسب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گرشاسب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گرشاسب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به‌ مجاز) امير و پادشاه شجاع و دلير

فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شادابی هر چيز

منسوب به یاسمین، گلی خوشبو

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

ترکیب دو اسم ماه و طلعت (زیبا و چهره)

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید