گرد آفرید

گرد آفريده، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم گرد آفرید

دختر

گرد آفرید به انگلیسی

gord-afarid

تعداد گرد آفرید ها در ایران

354

تلفظ گرد آفرید به فارسی

گُردآفريد

ریشه اسم گرد آفرید

فارسی

تلفظ گرد آفرید به انگلیسی

/g.-āfarid/

رنگ اسم گرد آفرید

صورتی

ابجد اسم گرد آفرید

519

ابجد وسیط اسم گرد آفرید

51

ابجد صغیر اسم گرد آفرید

24

درباره نام گرد آفرید

گرد آفرید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گرد آفرید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گرد آفرید، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 354 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گرد آفرید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم گرد آفرید و معنی اسم گرد آفرید

ریشه اسم گرد آفرید

همانطور که گفتیم ریشه اسم گرد آفرید فارسی می باشد و تلفظ گرد آفرید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گُردآفريد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /g.-āfarid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گرد آفرید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گرد آفرید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گرد آفرید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

از شخصیتهای شاهنامه، نام دختر گژدهم از مرزداران ایرانی در زمان کیکاووس پادشاه کیانی، فرمانده لشکر مرزبانان ایران در نبرد با سهراب

معنی اسم گرد آفرید در ثبت احوال

۱- گرد آفريده؛ ۲- (اَعلام) (در شاهنامه) دختر جنگاور ایرانی فرزند گژدهم كه با سهراب در كنار دژ سپيد، نزدیک مرز توران جنگيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام گرد آفرید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گرد آفرید عدد " 519 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گرد آفرید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گرد آفرید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گرد آفرید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گرد آفرید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صیقلی، پاک و پاکیزه

ماه آرام، خوشبخت

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

آرزوها، امیدها، منی، مقاصد

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

پشتيبان، حامی

همانند خورشید

فاضل، برتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید