کیامهر

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

جنسیت اسم کیامهر

پسر

کیامهر به انگلیسی

kiya mehr

تعداد کیامهر ها در ایران

2,466

تلفظ کیامهر به فارسی

کيامِهر

ریشه اسم کیامهر

فارسی

تلفظ کیامهر به انگلیسی

/kiyā mehr/

رنگ اسم کیامهر

طلایی

ابجد اسم کیامهر

276

ابجد وسیط اسم کیامهر

36

ابجد صغیر اسم کیامهر

15

درباره نام کیامهر

کیامهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیامهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیامهر که در انگلیسی به صورت kiya mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,466 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیامهر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم کیامهر و معنی اسم کیامهر

ریشه اسم کیامهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیامهر فارسی می باشد و تلفظ کیامهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کيامِهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kiyā mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیامهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیامهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیامهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم کیا و مهر:
کیا: پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم کیامهر در ثبت احوال

(كيا = پادشاه، سلطان، حاكم، فرمانروا + مهر = خورشيد، مهرباني و محبت)، ۱- خورشيد شاه؛ ۲- پادشاه مهربان و با محبت.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیامهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیامهر عدد " 276 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیامهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیامهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیامهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیامهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، دارای جرأت و جسارت

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

تركيب دو اسم محمد و حيدر (ستوده و دلاور)

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، نام همسر امام حسين (ع)

فکر، اندیشه

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و رحمان (ستوده و مهربان)

ارزنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید