کامین

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

جنسیت اسم کامین

پسر

کامین به انگلیسی

kamin

تعداد کامین ها در ایران

1,470

تلفظ کامین به فارسی

کامين

ریشه اسم کامین

فارسی

تلفظ کامین به انگلیسی

/kāmin/

رنگ اسم کامین

نیلی

ابجد اسم کامین

121

ابجد وسیط اسم کامین

25

ابجد صغیر اسم کامین

13

درباره نام کامین

کامین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کامین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کامین که در انگلیسی به صورت kamin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,470 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کامین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم کامین و معنی اسم کامین

ریشه اسم کامین

همانطور که گفتیم ریشه اسم کامین فارسی می باشد و تلفظ کامین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کامين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāmin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کامین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کامین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کامین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کام + ین: دارای آرزو، توانایی و اراده


معنی اسم کامین در لغت نامه دهخدا:
محلی است در فارس که طایفه بهارلو در آنجا سکونت میکردند.

معنی اسم کامین در ثبت احوال

(كام = آرزو، اراده، قصد، لذت، خوشي، توانايي، معشوق + ين (پسوند نسبت)) 1- به معني آرزومند؛ 2- صاحب اراده و قصد؛ 3- توانا.

حروف ابجد و طالع بینی نام کامین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کامین عدد " 121 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کامین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کامین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کامین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کامین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به مهر، بانوی مهربان، دختری که مانند خورشید درخشان است

بازگشتن پس از رفته بودن

زاده ی شادی و خوشی

ماه، الهه ماه

سیمین عارض، سپید گونه

آهنگ یا ملودی، آوازه

منسوب به آریا، آریایی

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید