کاموس

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان کوشانی در سپاه افراسیاب تورانی

جنسیت اسم کاموس

پسر

کاموس به انگلیسی

kamus

تعداد کاموس ها در ایران

342

تلفظ کاموس به فارسی

کاموس

ریشه اسم کاموس

فارسی

تلفظ کاموس به انگلیسی

/kāmus/

رنگ اسم کاموس

زرد

ابجد اسم کاموس

127

ابجد وسیط اسم کاموس

19

ابجد صغیر اسم کاموس

19

درباره نام کاموس

کاموس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کاموس پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کاموس که در انگلیسی به صورت kamus نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 342 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کاموس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کاموس و معنی اسم کاموس

ریشه اسم کاموس

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاموس فارسی می باشد و تلفظ کاموس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کاموس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāmus/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاموس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاموس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاموس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کاموس در لغت نامه دهخدا:
جنگی است که بین ایرانیان و ترکان روی داد و کیخسرو رستم را مأمور این جنگ کرد و بسیاری از ترکان از آن جمله کاموس در این جنگ کشته شدند.

معنی اسم کاموس در ثبت احوال

(اَعلام) نام مبارزي كشاني كه پادشاه سنجاب بود وي از بهادران توران و از امراي زيردست افراسياب بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام کاموس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاموس عدد " 127 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاموس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاموس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاموس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاموس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

ماه من، زیبارو

مايه‌ي افتخار جهان

مانند آب پاک و زلال

صورت ديگر اسم نيلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

ترکیب دو اسم محمد و فردین (ستوده و نگهبان پارسایی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید