کامبخش

آرزوبخش، مرادبخش

جنسیت اسم کامبخش

پسر

کامبخش به انگلیسی

kambakhsh

تعداد کامبخش ها در ایران

483

تلفظ کامبخش به فارسی

کامبخش

ریشه اسم کامبخش

فارسی

تلفظ کامبخش به انگلیسی

/kāmbakhš/

رنگ اسم کامبخش

بنفش

ابجد اسم کامبخش

963

ابجد وسیط اسم کامبخش

15

ابجد صغیر اسم کامبخش

18

درباره نام کامبخش

کامبخش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کامبخش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کامبخش که در انگلیسی به صورت kambakhsh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 483 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کامبخش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کامبخش و معنی اسم کامبخش

ریشه اسم کامبخش

همانطور که گفتیم ریشه اسم کامبخش فارسی می باشد و تلفظ کامبخش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کامبخش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāmbakhš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کامبخش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کامبخش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کامبخش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن‌که خواسته و آرزوی کسی را برآورده کند، برآورنده‌ی آرزوها، به وصال رساننده، مرادبخش.

معنی اسم کامبخش در ثبت احوال

۱- (به مجاز) آن‌كه خواسته و آرزوي كسي را برآورده كند، برآورنده‌ي آرزوها؛ ۲- به وصال رساننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام کامبخش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کامبخش عدد " 963 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کامبخش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کامبخش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کامبخش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کامبخش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عطا و بخشش، بهره، نصیب

خورشید زنان، (به مجاز) زن زیباروی

معدنی، استخراج شده از معدن، (به مجاز) داراي ارزش و قيمت

نیرومند، قادر، مقتدر

صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

درخشان، روشن و تابان، درخشنده

ترکیب دو اسم محمد و صدیق (ستوده و راستگو)

نام گیاهی خوش‌بو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید