کاظمه

فروخورنده خشم، بردبار، خاموش

جنسیت اسم کاظمه

دختر

کاظمه به انگلیسی

kazeme

تعداد کاظمه ها در ایران

1,533

تلفظ کاظمه به فارسی

کاظمه

ریشه اسم کاظمه

عربی

تلفظ کاظمه به انگلیسی

/kāzeme/

رنگ اسم کاظمه

نارنجی

ابجد اسم کاظمه

966

ابجد وسیط اسم کاظمه

18

ابجد صغیر اسم کاظمه

12

درباره نام کاظمه

کاظمه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کاظمه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کاظمه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,533 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کاظمه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم کاظمه و معنی اسم کاظمه

ریشه اسم کاظمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاظمه عربی می باشد و تلفظ کاظمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کاظمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāzeme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاظمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاظمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاظمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کاظمه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث کاظم
کاظم: خاموش، فروخورنده خشم، حلیم و بردبار، ساکت، لقب حضرت امام موسی امام هفتم شیعیان

معنی اسم کاظمه در ثبت احوال

(مؤنث كاظم)،

حروف ابجد و طالع بینی نام کاظمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاظمه عدد " 966 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاظمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاظمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاظمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاظمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیباروی و پری پیکر

ماه دوست داشتنی

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

بانوی هدایت شده

نام یک گیاه

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

حرکت آهسته، روان

پرتو و نور ماه، ماهتاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید