کارون

پرآب ترین و بزرگ ترین رود ایران

جنسیت اسم کارون

پسر

کارون به انگلیسی

karun

تعداد کارون ها در ایران

498

تلفظ کارون به فارسی

کارون

ریشه اسم کارون

فارسی

تلفظ کارون به انگلیسی

/kārun/

رنگ اسم کارون

زرد

ابجد اسم کارون

277

ابجد وسیط اسم کارون

25

ابجد صغیر اسم کارون

16

درباره نام کارون

کارون یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کارون را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کارون، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 498 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کارون

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کارون و معنی اسم کارون

ریشه اسم کارون

همانطور که گفتیم ریشه اسم کارون فارسی می باشد و تلفظ کارون در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کارون " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kārun/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کارون بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کارون در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کارون در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام رودی که از استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه می گیرد و در استان خوزستان به دریا می ریزد

معنی اسم کارون در ثبت احوال

(اعلام) نام رودی در جنوب غربی ایران، در استانهای چهارمحال و بختیاری و خوزستان به طول ۸۹۰ کیلومتر، که با نام کوه رنگ از ارتفاعات زردکوه در شهرکرد سرچشمه می گیرد، بخشی از آن به سرچشمه های زاینده رود می ریزد و بخش دیگر پس از پیوستن به رود دو آب، به سمت خوزستان جاری می شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام کارون

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کارون عدد " 277 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کارون گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کارون چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کارون

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کارون

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

امید، آرزو

ترکیب دو اسم یزدان و مهر (خداوند و محبت)

هومن، دارنده‌ی روح خوب و نیک اندیش، از شخصیت‌های شاهنامه

آرزو، انتظار

مانند یار

ترکیب دو اسم ناز و مهر (کرشمه و محبت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید