ژیکان

زیبا و آرامش بخش

جنسیت اسم ژیکان

پسر

ژیکان به انگلیسی

zhikan

تعداد ژیکان ها در ایران

663

تلفظ ژیکان به فارسی

ژيکان

ریشه اسم ژیکان

کردی

تلفظ ژیکان به انگلیسی

/žikān/

رنگ اسم ژیکان

نیلی

ابجد اسم ژیکان

81

ابجد وسیط اسم ژیکان

29

ابجد صغیر اسم ژیکان

14

درباره نام ژیکان

ژیکان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ژیکان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ژیکان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 663 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ژیکان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ژیکان و معنی اسم ژیکان

ریشه اسم ژیکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ژیکان کردی می باشد و تلفظ ژیکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ژيکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /žikān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ژیکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ژیکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ژیکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ژیکان در واژه نامه آزاد:
چشمۀ زندگانی

معنی اسم ژیکان در ثبت احوال

[ژيك (كردي) = قطره‌ي باران + ان (پسوند نسبت)] (به مجاز) زلال و شفاف.

حروف ابجد و طالع بینی نام ژیکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ژیکان عدد " 81 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ژیکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ژیکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ژیکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ژیکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

بنده پروردگار روزی دهنده

آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربيت اجتماعی

روح و روان دین

خوشنام

ترکیب دو اسم امیر و محمد (پادشاه و ستوده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید