چکاوک

پرنده ای خوش آواز و کمی بزرگ تر از گنجشک که تاج بر سر دارد

جنسیت اسم چکاوک

دختر

چکاوک به انگلیسی

chakavak

تعداد چکاوک ها در ایران

345

تلفظ چکاوک به فارسی

چکاوک

ریشه اسم چکاوک

فارسی

تلفظ چکاوک به انگلیسی

/čakāvak/

رنگ اسم چکاوک

آبی

ابجد اسم چکاوک

47

ابجد وسیط اسم چکاوک

23

ابجد صغیر اسم چکاوک

14

درباره نام چکاوک

چکاوک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم چکاوک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم چکاوک، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 345 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم چکاوک

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم چکاوک و معنی اسم چکاوک

ریشه اسم چکاوک

همانطور که گفتیم ریشه اسم چکاوک فارسی می باشد و تلفظ چکاوک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " چکاوک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /čakāvak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم چکاوک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم چکاوک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم چکاوک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم چکاوک در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) پرنده‌ای کوچک و خوش‌آواز شبیه گنجشک با تاج کوچکی بر روی سر
۲. (موسیقی) گوشه‌ای در دستگاه همایون

معنی اسم چکاوک در ثبت احوال

۱- پرندهای خوش آواز و کمی بزرگتر از گنجشک که تاج بر سر دارد؛ ۲- نوعی مرغابی؛ ۳- (در موسیقی ایرانی) گوشهای در دستگاه همایون؛ ۴- (در قدیم) (در موسیقی ایرانی) از الحان قدیم ایرانی.

حروف ابجد و طالع بینی نام چکاوک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم چکاوک عدد " 47 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم چکاوک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم چکاوک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم چکاوک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم چکاوک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آگاه، دانا

روشن، آشكار، درخشان، تابان، مشهور

نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی

آن که حکومت مقدس دارد، شهریاری و پادشاهی مقدس

عهد، پيمان، پناه

بامداد، سپیده دم، روز

خدمت کردن کعبه

جام شراب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید