پژواک

انعکاس صوت

جنسیت اسم پژواک

پسر

پژواک به انگلیسی

pezhvak

تعداد پژواک ها در ایران

513

تلفظ پژواک به فارسی

پِژواک

ریشه اسم پژواک

فارسی

تلفظ پژواک به انگلیسی

/pežvāk/

رنگ اسم پژواک

طلایی

ابجد اسم پژواک

29

ابجد وسیط اسم پژواک

27

ابجد صغیر اسم پژواک

18

درباره نام پژواک

پژواک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پژواک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پژواک که در انگلیسی به صورت pezhvak نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 513 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پژواک

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم پژواک و معنی اسم پژواک

ریشه اسم پژواک

همانطور که گفتیم ریشه اسم پژواک فارسی می باشد و تلفظ پژواک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پِژواک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pežvāk/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پژواک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پژواک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پژواک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

صدا، انعکاس، صوت درکوه یادرزیرگنبد، آوازی که درکوه بپیچد، تکرارصوت بسبب انعکاس امواج صوتی

معنی اسم پژواک در ثبت احوال

1- (در فيزيك) صدايي كه حاصل تكرارِ صدا پس از برخورد به مانع و بازتاب آن است؛ 2- (اَعلام) شهرتِ عبدالرّحمان پژواک شاعر، نويسنده و سياستمدار معاصر افغانی.

حروف ابجد و طالع بینی نام پژواک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پژواک عدد " 29 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پژواک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پژواک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پژواک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پژواک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی و بخشش خداوند

محکم، استوار

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

نترس شدن، ایمنی، حفاظت، زنهار، آرامش، عنایت

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

شبيه به نور، روشن و درخشان

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید