پشوتن

فداکار

جنسیت اسم پشوتن

پسر

پشوتن به انگلیسی

pashutan

تعداد پشوتن ها در ایران

531

تلفظ پشوتن به فارسی

پَشوتَن

ریشه اسم پشوتن

فارسی

تلفظ پشوتن به انگلیسی

/pašutan/

رنگ اسم پشوتن

قرمز

ابجد اسم پشوتن

758

ابجد وسیط اسم پشوتن

16

ابجد صغیر اسم پشوتن

22

درباره نام پشوتن

پشوتن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پشوتن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پشوتن که در انگلیسی به صورت pashutan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 531 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پشوتن

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پشوتن و معنی اسم پشوتن

ریشه اسم پشوتن

همانطور که گفتیم ریشه اسم پشوتن فارسی می باشد و تلفظ پشوتن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَشوتَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pašutan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پشوتن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پشوتن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پشوتن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فداکار، محکوم تن، پیشکش کننده، نام پسر گشتاسب و برادر اسفندیار، از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر گشتاسپ و کتایون و بردار اسفندیار

معنی اسم پشوتن در ثبت احوال

۱- فداكار؛ ۲- (در اوستايی، pesho tanu) به معني محكوم تن؛ ۳- (اَعلام) (در شاهنامه) نام پسر گشتاسب و از ياران سوشيانت در روز رستاخيز، بر اساس روايت های زرتشتی.
زرتشت از اهورامزدا برايش عمر جاودانی خواست.

حروف ابجد و طالع بینی نام پشوتن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پشوتن عدد " 758 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پشوتن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پشوتن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پشوتن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پشوتن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ژینا، زنده، دارای حیات، زندگی بخش

به زمین افکننده، از بین برنده دشمن

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

ای ایران

شيرين، خوشايند

باد تند و شدید، تندباد

صیانت، خویشتن داری از گناه، پارسایی

دختر آسمانی، دختر بهشتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید