پریان

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

جنسیت اسم پریان

دختر

پریان به انگلیسی

pariyan

تعداد پریان ها در ایران

3,270

تلفظ پریان به فارسی

پريان

ریشه اسم پریان

فارسی

تلفظ پریان به انگلیسی

/pariyān/

رنگ اسم پریان

بنفش

ابجد اسم پریان

263

ابجد وسیط اسم پریان

25

ابجد صغیر اسم پریان

13

درباره نام پریان

پریان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پریان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پریان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,270 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پریان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پریان و معنی اسم پریان

ریشه اسم پریان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پریان فارسی می باشد و تلفظ پریان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پريان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pariyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پریان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پریان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پریان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به پری
پری: موجودی لطیف و بسیار زیبا و نیکوکار، زن زیبارو، فرشته

معنی اسم پریان در ثبت احوال

۱- منسوب به پري؛ ۲- فرشتگان؛ ۳- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام پریان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پریان عدد " 263 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پریان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پریان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پریان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پریان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فراخ، وسیع

دارنده نیکی، نام سه تن از پادشاهان ایرانی از سلسله‌ی هخامنشی

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

روشن، درخشان

سوغات، تحفه

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

زنده باد، آفرین، زنده باشی

مانند شاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید