پرواز

بال زدن و پريدن پرندگان در هوا

جنسیت اسم پرواز

دختر

پرواز به انگلیسی

parvaz

تعداد پرواز ها در ایران

396

تلفظ پرواز به فارسی

پرواز

ریشه اسم پرواز

فارسی

تلفظ پرواز به انگلیسی

/parvāz/

رنگ اسم پرواز

نارنجی

ابجد اسم پرواز

216

ابجد وسیط اسم پرواز

26

ابجد صغیر اسم پرواز

20

درباره نام پرواز

پرواز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پرواز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پرواز که در انگلیسی به صورت parvaz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 396 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پرواز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم پرواز و معنی اسم پرواز

ریشه اسم پرواز

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرواز فارسی می باشد و تلفظ پرواز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پرواز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parvāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرواز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرواز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرواز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرواز در فرهنگ فارسی عمید:
پَر گشودن و پریدن پرندگان. پرش. پریدن و حرکت کردن در هوا. [مجاز] مسافرت کردن با هواپیما. (اسم) [قدیمی] تخته‌های نازک و باریک به درازی نیم متر که در پوشش خانه بر روی تیرهای سقف، نزدیک به هم می‌چینند و ر وی آن‌ها پوشال یا حصیر می‌اندازند.

معنی اسم پرواز در فرهنگ فارسی معین:
پرش، پریدن. تخته‌های باریکی که روی سقف کنار هم می‌چینند و حصیر یا پوشال را روی آن می‌اندازند.

معنی اسم پرواز در ثبت احوال

۱- بال زدن و پريدن پرندگان در هوا؛ ۲- (به مجاز) هر نوع حركت و جابجايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرواز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرواز عدد " 216 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرواز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پرواز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرواز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرواز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

صیانت، خویشتن داری از گناه، پارسایی

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند

كيهان، پهنه‌ی كره‌ی زمين و آنچه در آن است، جهان

نام زیبارو‌ترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی، پاک، مسافر، نام همسر حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف (ع)

خداوند خدای من است، الیاس، نام یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل و نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید