پرسان

نرم، لطیف

جنسیت اسم پرسان

دختر

پرسان به انگلیسی

parsan

تعداد پرسان ها در ایران

474

تلفظ پرسان به فارسی

پرسان

ریشه اسم پرسان

فارسی

تلفظ پرسان به انگلیسی

/parsān/

رنگ اسم پرسان

آبی

ابجد اسم پرسان

313

ابجد وسیط اسم پرسان

15

ابجد صغیر اسم پرسان

18

درباره نام پرسان

پرسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرسان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 474 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرسان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم پرسان و معنی اسم پرسان

ریشه اسم پرسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرسان فارسی می باشد و تلفظ پرسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پرسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند پر، پوشش خارجی بدن پرندگان، نرم، لطیف

معنی اسم پرسان در ثبت احوال

[پَر = پوشش خارجي بدن پرندگان؛ (به مجاز) بال پرندگان، حشرات و فرشتگان+ سان (پسوند شباهت)]؛ ۱- مثل پَر و بال پرندگان و فرشتگان؛ ۲- (به مجاز) زيبارو و لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرسان عدد " 313 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آگاه، دانا

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

ترکیب دو اسم امیر و بهادر (فرمانروا و شجاع)

ستایش، دعا، شكر، سپاس

ارزنده

ترکیب دو اسم امیر و هومن (فرمانروا و نیک‌اندیش)

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید