ویونا

(به مجاز) عروس زیبا، دختری كه عروس شده

جنسیت اسم ویونا

دختر

ویونا به انگلیسی

vauona

تعداد ویونا ها در ایران

1,740

تلفظ ویونا به فارسی

وَيونا

ریشه اسم ویونا

اوستایی , سانسکریت

تلفظ ویونا به انگلیسی

/vauonā/

رنگ اسم ویونا

صورتی

ابجد اسم ویونا

73

ابجد وسیط اسم ویونا

25

ابجد صغیر اسم ویونا

19

درباره نام ویونا

ویونا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ویونا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ویونا، به خاطر ریشه اوستایی , سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,740 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ویونا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ویونا و معنی اسم ویونا

ریشه اسم ویونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ویونا اوستایی , سانسکریت می باشد و تلفظ ویونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَيونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vauonā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ویونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ویونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ویونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

عروس، دختری که عروس شده، نام روستایی در نزدیکی کاشان

معنی اسم ویونا در ثبت احوال

[وَيو (در سنسكريت) = عروس و (در اوستايي) = ازدواج كردن + نا (پسوند نسبت)] ۱- منسوب به وَيو؛ ۲- (به مجاز) عروس؛ دختري كه عروس شده

حروف ابجد و طالع بینی نام ویونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ویونا عدد " 73 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ویونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ویونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ویونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ویونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و ابراهیم (شریف و پدر مهربان)

ترکیب دو اسم محمد و یونس (ستوده و نام یکی از پیامبران)

زیبا رو

بی گناه، معصوم، لقب حضرت فاطمه (معصومه) خواهر امام رضا (ع)

منسوب به مهران، دارنده‌ی مهر، فروغ خورشید

نام نوعی درختچه همیشه سبز، (به مجاز) شخص خوش قد و قامت

ترکیب دو اسم محمد و پیام (ستوده و خبر)

نرم، ملایم، (مونث سهیل) نام ستاره‌ای درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید