ونداد

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

جنسیت اسم ونداد

پسر

ونداد به انگلیسی

vandad

تعداد ونداد ها در ایران

2,529

تلفظ ونداد به فارسی

وَنداد

ریشه اسم ونداد

فارسی , پهلوی

تلفظ ونداد به انگلیسی

/vandād/

رنگ اسم ونداد

طلایی

ابجد اسم ونداد

65

ابجد وسیط اسم ونداد

17

ابجد صغیر اسم ونداد

20

درباره نام ونداد

ونداد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ونداد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ونداد، به خاطر ریشه فارسی , پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,529 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ونداد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ونداد و معنی اسم ونداد

ریشه اسم ونداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ونداد فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ ونداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَنداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vandād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ونداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ونداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ونداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خواهش، امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

معنی اسم ونداد در ثبت احوال

(= وندات)، نام خاص(؟).

حروف ابجد و طالع بینی نام ونداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ونداد عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ونداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ونداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ونداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ونداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

امید، آرزو

دارنده مهر و محبت

دختر طناز و عشوه گر

مانند شاه، شاهوار، دارای جلال و شکوه شاهانه

فروزنده جان، تازه کننده جان، روشن کننده جان

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

همیشه شاداب، گلی که هرگز پژمرده نمی‌شود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید