هژیان

ارزنده

جنسیت اسم هژیان

پسر

هژیان به انگلیسی

hazhyan

تعداد هژیان ها در ایران

390

تلفظ هژیان به فارسی

هَژیان

ریشه اسم هژیان

کردی

تلفظ هژیان به انگلیسی

/hāžyān/

رنگ اسم هژیان

زرد

ابجد اسم هژیان

66

ابجد وسیط اسم هژیان

26

ابجد صغیر اسم هژیان

17

درباره نام هژیان

هژیان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هژیان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هژیان که در انگلیسی به صورت hazhyan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 390 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هژیان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم هژیان و معنی اسم هژیان

ریشه اسم هژیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم هژیان کردی می باشد و تلفظ هژیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَژیان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāžyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هژیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هژیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هژیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هژیان در واژه نامه آزاد:
ارزنده،شایان ارزش

معنی اسم هژیان در ثبت احوال

۱- ارزنده؛ ۲- ارزیدن، شایان ارزش، ارزش داشتن.

حروف ابجد و طالع بینی نام هژیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هژیان عدد " 66 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هژیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هژیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هژیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هژیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

ترکیب دو اسم امیر و حسان (فرمانروا و نیکروی)

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

بلند مرتبه، دارای نام و اصیل

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

نام گیاهی، (به مجاز) معشوق

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

گل ناشکفته، نوگل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید