هوناز

جذاب و دل‌پسند

جنسیت اسم هوناز

دختر

هوناز به انگلیسی

hu naz

تعداد هوناز ها در ایران

483

تلفظ هوناز به فارسی

هوناز

ریشه اسم هوناز

فارسی

تلفظ هوناز به انگلیسی

/hu nāz/

رنگ اسم هوناز

صورتی

ابجد اسم هوناز

69

ابجد وسیط اسم هوناز

21

ابجد صغیر اسم هوناز

24

درباره نام هوناز

هوناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هوناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هوناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 483 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هوناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هوناز و معنی اسم هوناز

ریشه اسم هوناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم هوناز فارسی می باشد و تلفظ هوناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هوناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hu nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هوناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هوناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هوناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ویژگی آن ‌که دارای ناز و کرشمه خوب و نیک است

معنی اسم هوناز در ثبت احوال

(هو = خوب + ناز = كرشمه، غمزه) ۱- ويژگي آن ‌كه داراي ناز و كرشمه خوب و نيك است؛ ۲- (به مجاز) جذاب و دل‌پسند.

حروف ابجد و طالع بینی نام هوناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هوناز عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هوناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هوناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هوناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هوناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن زیبا و سپید اندام، حور

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

مونث خالد، جاودان، پاینده، همیشگی

بسيار سپاسگزار

آخرين حد چيزی، نهايت، بی‌عيب و نقص بودن، خردمندی و دانايی

ماه دوست داشتنی

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید