هورمزد

هرمز

جنسیت اسم هورمزد

پسر

هورمزد به انگلیسی

hurmazd

تعداد هورمزد ها در ایران

375

تلفظ هورمزد به فارسی

هورمزد

ریشه اسم هورمزد

فارسی

تلفظ هورمزد به انگلیسی

/hurmazd/

رنگ اسم هورمزد

قرمز

ابجد اسم هورمزد

262

ابجد وسیط اسم هورمزد

34

ابجد صغیر اسم هورمزد

28

درباره نام هورمزد

هورمزد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هورمزد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هورمزد که در انگلیسی به صورت hurmazd نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 375 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هورمزد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم هورمزد و معنی اسم هورمزد

ریشه اسم هورمزد

همانطور که گفتیم ریشه اسم هورمزد فارسی می باشد و تلفظ هورمزد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هورمزد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hurmazd/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هورمزد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هورمزد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هورمزد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هورمزد در فرهنگ فارسی عمید:
= اهورامزدا


معنی اسم هورمزد در لغت نامه دهخدا:
به معنی هورمز است که نام فرشته ای است، نام کوکب مشتری

معنی اسم هورمزد در ثبت احوال

(= هرمز)

حروف ابجد و طالع بینی نام هورمزد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هورمزد عدد " 262 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هورمزد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هورمزد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هورمزد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هورمزد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مشهور، سرشناس، عمل خیر، (در تصوف) خداوند، (به مجاز) مهم، اصلی، مقرب، نزدیک

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

دارنده، ثروتمند، از نام‌های پروردگار، داریوش سوم از پادشاهان ایران

نوعی ساز بادی چوبی از خانواده نی

عسلی

مقدس، دارای تقدس و پاكی

زن نيكو، دختر خانم، زن نيكو زبان، انس گیرنده، همنشین نیکو

نام پسر فریدون پادشاه پیشدادی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید