هوران

زیبا و درخشان

جنسیت اسم هوران

دختر

هوران به انگلیسی

huran

تعداد هوران ها در ایران

411

تلفظ هوران به فارسی

هوران

ریشه اسم هوران

فارسی

تلفظ هوران به انگلیسی

/hurān/

رنگ اسم هوران

طلایی

ابجد اسم هوران

262

ابجد وسیط اسم هوران

22

ابجد صغیر اسم هوران

19

درباره نام هوران

هوران یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هوران دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هوران که در انگلیسی به صورت huran نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 411 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هوران

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم هوران و معنی اسم هوران

ریشه اسم هوران

همانطور که گفتیم ریشه اسم هوران فارسی می باشد و تلفظ هوران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هوران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hurān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هوران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هوران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هوران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به خورشید
خورشید: ستاره مرکزی منظومه شمسی، آفتابِ درخشان، (به مجاز) زیبارو

معنی اسم هوران در ثبت احوال

(هور = خورشید + ان (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به خورشید؛ ۲- (به مجاز) زیبا و درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام هوران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هوران عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هوران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هوران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هوران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هوران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

هشدار

سیمین، زیبا، سفید و درخشان

سی و چهارمین سوره قرآن، (مجاز) انسان

درخشان، لقب شهر بلخ

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

شاهزاده، از نسل شاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید