هرمزد

هرمز، نام روز اول از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام ستاره مشتری

جنسیت اسم هرمزد

پسر

هرمزد به انگلیسی

hormozd

تعداد هرمزد ها در ایران

384

تلفظ هرمزد به فارسی

هرمزد

ریشه اسم هرمزد

فارسی

تلفظ هرمزد به انگلیسی

/hormozd/

رنگ اسم هرمزد

نیلی

ابجد اسم هرمزد

256

ابجد وسیط اسم هرمزد

28

ابجد صغیر اسم هرمزد

22

درباره نام هرمزد

هرمزد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هرمزد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هرمزد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هرمزد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هرمزد و معنی اسم هرمزد

ریشه اسم هرمزد

همانطور که گفتیم ریشه اسم هرمزد فارسی می باشد و تلفظ هرمزد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هرمزد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hormozd/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هرمزد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هرمزد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هرمزد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.هرمز، نام روز اول از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام ستاره مشتری، نام یکی از پادشاهان ساسانی
معنی اسم هرمزد در ثبت احوال

(= هرمز)

حروف ابجد و طالع بینی نام هرمزد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هرمزد عدد " 256 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هرمزد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هرمزد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هرمزد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هرمزد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ماجد (ستوده و بزرگوار)

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

زنده كننده و حيات بخش دين

موجب سعادت دین

نام نوعی گیاه که عطر گل های آن در شب بیشتر است.

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید