هجرت

از كشور يا زادگاه خود به جاي ديگر رفتن

جنسیت اسم هجرت

دختر

هجرت به انگلیسی

hejrat

تعداد هجرت ها در ایران

357

تلفظ هجرت به فارسی

هجرت

ریشه اسم هجرت

عربی

تلفظ هجرت به انگلیسی

/hejrat/

رنگ اسم هجرت

نارنجی

ابجد اسم هجرت

608

ابجد وسیط اسم هجرت

20

ابجد صغیر اسم هجرت

14

درباره نام هجرت

هجرت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هجرت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هجرت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 357 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هجرت

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم هجرت و معنی اسم هجرت

ریشه اسم هجرت

همانطور که گفتیم ریشه اسم هجرت عربی می باشد و تلفظ هجرت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هجرت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hejrat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هجرت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هجرت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هجرت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هجرت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دوری گزیدن از وطن، کوچ کردن از وطن خود و به‌جای دیگر رفتن، رفتن از شهری به ‌شهر دیگر و در آنجا وطن کردن.
۲. مهاجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه، که مبدٲ تاریخ مسلمانان است.

معنی اسم هجرت در ثبت احوال

1- از كشور يا زادگاه خود به جاي ديگر رفتن و در آنجا ساكن شدن؛ 2- (اَعلام) مهاجرت پیامبر اسلام(ص) و جمعی از یارانش (مهاجران) از مكه به یثرب (مدینه)، که رویدادی ویژه در تاریخ اسلام بود، بعدها مبدأ تاریخ هجری قرار گرفت ( = 662 میلادی).

حروف ابجد و طالع بینی نام هجرت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هجرت عدد " 608 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هجرت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هجرت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هجرت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هجرت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

دوستی و پیوند دوباره بعد از رنجش و آزردگی، سازش و صلح، آرامش

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

مانند گل، (به مجاز) زیبارو و لطیف

گل کوکب

آخرين حد چيزی، نهايت، بی‌عيب و نقص بودن، خردمندی و دانايی

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید