نیکیتا

خوب، نیکو

جنسیت اسم نیکیتا

دختر

نیکیتا به انگلیسی

niki ta

تعداد نیکیتا ها در ایران

447

تلفظ نیکیتا به فارسی

نيکيتا

ریشه اسم نیکیتا

فارسی

تلفظ نیکیتا به انگلیسی

/niki tā/

رنگ اسم نیکیتا

بنفش

ابجد اسم نیکیتا

491

ابجد وسیط اسم نیکیتا

35

ابجد صغیر اسم نیکیتا

14

درباره نام نیکیتا

نیکیتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیکیتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیکیتا که در انگلیسی به صورت niki ta نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 447 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیکیتا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نیکیتا و معنی اسم نیکیتا

ریشه اسم نیکیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکیتا فارسی می باشد و تلفظ نیکیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکيتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /niki tā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیکتا، خوب، نیکو، مانند نیک

معنی اسم نیکیتا در ثبت احوال

(= نيكتا)

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکیتا عدد " 491 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

تر و تازگی

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

ویژگی زن مال داری که به خاطر مالش با وی ازدواج می کنند و او بر شوهر منت می نهد

منسوب به آدین، دارای زیور، زینت و آرایش، (به مجاز) زیبا

گلزار، گلشن

داد، انصاف، شرم، حیا، لطف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید