نیکیا

خوبی، احسان

جنسیت اسم نیکیا

دختر

نیکیا به انگلیسی

nikiya

تعداد نیکیا ها در ایران

483

تلفظ نیکیا به فارسی

نيکيا

ریشه اسم نیکیا

فارسی

تلفظ نیکیا به انگلیسی

/nikiyā/

رنگ اسم نیکیا

آبی

ابجد اسم نیکیا

91

ابجد وسیط اسم نیکیا

31

ابجد صغیر اسم نیکیا

10

درباره نام نیکیا

نیکیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیکیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیکیا که در انگلیسی به صورت nikiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 483 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیکیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیکیا و معنی اسم نیکیا

ریشه اسم نیکیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکیا فارسی می باشد و تلفظ نیکیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nikiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نیکی
نیکی: خوبی، نیکوکاری، احسان

معنی اسم نیکیا در ثبت احوال

(نيكي + ا (پسوند نسبت))، منسوب به نيكي، ( نيكي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکیا عدد " 91 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زندگی

مژه، مژگان

موجب نیکی آیین

ترکیب دو اسم علی و حسن (بلندمرتبه و نیکو)

دوست، مورد علاقه و محبت، معشوق

خوب، نیکو

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید