نیکیار

خوب و نيكو

جنسیت اسم نیکیار

پسر

نیکیار به انگلیسی

nikiyar

تعداد نیکیار ها در ایران

336

تلفظ نیکیار به فارسی

نيکيار

ریشه اسم نیکیار

فارسی

تلفظ نیکیار به انگلیسی

/nikiyār/

رنگ اسم نیکیار

آبی

ابجد اسم نیکیار

291

ابجد وسیط اسم نیکیار

39

ابجد صغیر اسم نیکیار

12

درباره نام نیکیار

نیکیار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکیار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکیار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 336 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکیار

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیکیار و معنی اسم نیکیار

ریشه اسم نیکیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکیار فارسی می باشد و تلفظ نیکیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nikiyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای صفات خوبی و نیکی، صالح و شایسته، خوب و نیکو.

معنی اسم نیکیار در ثبت احوال

(نيك + يار (پسوند دارندگي))، داراي صفات خوبي و نيكي، صالح و شايسته، خوب و نيكو.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکیار عدد " 291 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جستجو کننده، جوینده

زندگی بخش

افتخار ایل، نازنین ایل

آواز، شهرت، عقیده

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

ترکیب دو اسم محمد و شفیع (ستوده و شفاعت‌گر)

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

بزرگوارتر، با شرف تر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید